Gelgaudiškio dvaras – tai vienas iš gražiausių ir istoriniu požiūriu reikšmingų Lietuvoje esančių dvarų, turintis gilias šaknis ir savitą architektūrinį stilių. Dvaras įsikūręs Šakių rajone, ant Gelgaudiškio ežero kranto, ir savo istorija siekia XVIII amžių. Tai ne tik svarbus kultūros paveldas, bet ir nuostabi vieta, kurioje susitinka praeitis ir dabartis.
2024 metų rugsėjo 14 dieną Šakių rajone Gelgaudiškio dvaro rūmuose įvyko atkurtos Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (LBKS) 30-ties metų jubiliejaus šventė. Įspūdingas renginys sukvietė LBKS bajorus, iš įvairių kraštų, bei kviestinius svečius iš kitų organizacijų. Tauragės apskrities bajorų draugijos (TABD) bajorai taip pat žengė raudonu kilimu, skambant gyvai atliekamomis saksofono melodijomis.
Prasidėjus oficialiai daliai susirinkusiuosius sveikino LBKS vadas Perlis Vaisieta, Senato maršalka Stasys Knystautas, LBKS garbės vadas Kęstutis Ignatavičius, LBKS vado pavaduotoja kultūrai Aelita Bielinytė, perskaitytas Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo Panevėžio krašto vado Egidijaus Matulevičiaus sveikinimas. LBKS vadas Perlis Vaisieta dėkojo TABD vadui Antanui Stankui už renginio mecenatą. Efektingu epochiniu kostiumu vilkintis renginio vedėjas, meno istorikas dr. Marius Daraškevičius moderavo pokalbį apie bajorijos reikšmę Lietuvos istorijoje su LBKS Garbės nariu karo istoriku dr. Valdu Rakučiu. Po sveikinimo kalbų ir pokalbių savo kūrybos dainas grojo sutuoktinių pora Ramūnas Zebleckis Šeputis su žmona Vilija. Savo dainomis taip pat dalinosi LBKS Garbės vadas Kęstutis Ignatavičius ir jo anūkė Indrė. Gelgaudiškio dvaro šeimininkė papasakojo dvaro istoriją, kuo dvaras gyvena šiandien.
Dvaro menėse buvo paruoštos LBKS kraštų ekspozicijos. TABD paruošė stendą su savo veiklos nuotraukomis. Ekspozicijoje buvo galima pavartyti TABD vado Antano Stankaus parašytą knygą „Gyvybingos šeimos šaknys“. Dvejose menėse pristatyta Vilniaus krašto bajorų sąjungos ir LBKS istorija. Šiose menėse buvo galima pamatyti žurnalo „Lietuvos bajoras“ leidinių komplektą nuo pirmojo numerio iki paskutiniojo, eksponuojama gausi knygų, medalių, raštų, meno dirbinių, nuotraukų galerija. Kauno krašto menėje VDU prof. Darius Danusevičius pasakojo apie ąžuolus, susirinkusiems dovanojo po vieną Karvelių ąžuolo gilę. Buvo eksponuojami Kauno krašto narių bajorystės pripažinimo aktai, įvairiausi dokumentai, poetės Dalios Teišerskytės kūryba. Susirinkusieji krašto menėje buvo vaišinami keptu šerniuku ir stirna.
Po ekspozicijų apžiūros, svečiai rinkosi vidiniame rūmų kieme prie šventinių stalų. Po vakarienės susirinkusieji galėjo stebėti senovinių šokių kolektyvo iš Marijampolės pasirodymą, po pasirodymo dalis svečių patys galėjo išbandyti senovinius šokius. Renginys užbaigtas šventiniu tortu, kuris buvo papuoštas LBKS herbu ir fejerverkais. Kardo pagalba pirmąjį torto gabalėlį prapjovė LBKS vadas Perlis Vaisieta.
TABD dėkoja renginio organizatoriams už nuostabią šventę.